Kadınlar Günü Sözleri

Kadınlar Günü Sözleri sayfamızda 8 Mart’a özel hazırladığımız kadınlar günü ile ilgili sözleri sizler için derledik…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart kadınlar günü kutlu olsun.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. Kadınlar günün kutlu olsun.

Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.

Her kadın bir çiçektir. Bu özel günlerinde onlara bir çiçek hediye edelim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.

Kısa bir mesaj olmalı bu. Sana binlerce öpücük ve sevgi yolluyorum burada. Bil ki unutulmadın. Kadınlar günün kutlu olsun!

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.

Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslendiğimde ya acım dinmiyor ya da sevgim coşuyor. Kadınlar günün kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.

Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum. Çünkü aslında, senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun anneciğim.

Kadınlar İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun…

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın. Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun.

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. 8 Mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Kadınlar Günü Sözleri

“Köle annelerden özgür bir insanlık doğmaz.” Margaret Sanger

“Kadınlar toplumun gerçek mimarlarıdır.” Harriet Beecher Stowe

“Kadınların henüz öğrenmesi gereken şey, hiçbir kimsenin sana güç vermemesidir. Onu almayı bil.” Rossenna Bar

“Büyüleyici bir kadın kalabalığı takip etmez. O kendi kendini takip eder.” Loretta Young

“Pek çok durumda, küreselleşmeye geçiş, aynı zamanda kadınların ve kızların marjinalleşmesi anlamına geliyordu. Ve bu değişmeli.” Hillary Clinton

“Yalnız başıma dünyayı değiştiremem ama birçok dalga oluşturmak için suya taş atabiliyorum.” Rahibe Teresa

“Güzellik kendi teninde rahat olmaktır. Bu, kim olduğunu bilmek ve kabul etmekle ilgilidir.” Ellen Degeneres

“Bir erkeğe göre bir kadın olmayı tercih ederdim. Kadınlar ağlayabilir, sevimli kıyafetler giyebilir ve batan gemiden kurtulan ilk insanlardır.” Gilda Radner

“Zarafet solmayan tek güzelliktir.” Audrey Hepburn

“ Kadınlar, baktığınız her yerde, Fortune 500 şirketini işleten CEO’dan, çocuklarını yetiştiren ve evinde ev hanımı olan liderlerden. Ülkemiz güçlü kadınlar tarafından inşa edildi ve duvarları yıkmaya ve kalıplara meydan okumaya devam edeceğiz.” Nancy Pelosi

“Kadın eşit zihinsel kapasiteye sahip erkeğin eşidir.” Mahatma Gandi

“Erkeklerin kadınlardan daha akıllı olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur. Her iki cinsiyet eşit derecede irrasyonel görünmektedir.” Albert Ellis

“Kadın olmak esasen erkeklerle uğraşmaktan ibaret olduğu için çok zor bir iştir.” Joseph Conrad

“Bir kraliçe gibi düşün. Bir kraliçe başarısız olmaktan korkmaz. Başarısızlık, yücelik için bir basamaktır.” Oprah Winfrey

Kadın hareketinin üzüntüsü, sevginin gerekliliğine izin vermemeleridir. Şahsen sevginin yasak olduğu hiçbir devrime güvenmiyorum.

“Gerçekten çelik çöreklere ihtiyacım olduğunu sanmıyorum. Tarçın çöreklerden memnun olurum.” Aristoteles Onassis

“Bir başkasının ikinci sınıf versiyonu yerine her zaman kendinin birinci sınıf versiyonu ol.” Judy Garland

“Kadınları seviyorum. Onlar şimdiye kadar yaratılan en güzel şey. Erkekler gibi olup seviye inmek istiyorlarsa sorun değil.” Mel Gibson

“Feminizm, sadece kadınların meselelerinin bir çamaşır listesi değil, bütün bir dünya meselesidir.”

“Erkeklerle eşit olmaya çalışan kadınlar hırsa sahip değildir.” Marilyn Monroe

“Çoğu zaman, tatilin en az olduğu işçiler anne ve ev hanımlarıdır.”

“Kadınların ardından çiçekler, Allah’ın dünyaya verdiği en güzel şeydir.” Christian Dior

“Bir kadın çay poşeti gibidir. Onu sıcak suya koyana kadar ne kadar güçlü olduğunu anlayamazsın.” Elanor Roosevelt

“Her zaman ve günümüzün tarihi, özellikle toplumun düşünmeyi unuttuğu takdirde kadınların da unutulacağını öğretir.” Louis Otto

Bir kadının tahminleri kesinlikle bir erkeğinkinden daha doğrudur.” Rudyard Kipling

Kadınlar Günü Mesajları

Sensiz bu dünya eksik, sensiz kalbim bomboş… İzin ver her zaman olduğu gibi dünya gülümsemenle aydınlansın! Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sadece senin aşkının ateşi benim kalbimi aydınlatabilir. Sadece senin gülümsemenin sıcaklığıyla ısınabilirim. Sana söz veriyorum, yaşadığım sürece asla senden vazgeçmeyeceğim.

Seninle birlikte olmak harika bir rüya gibi. Gözlerinin sıcaklığı, utanman, benim dünyamı canlı utuyor. Söz veriyorum benim bütün hayatım boyunca kalbimde başka birinin yeri olmayacak. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sen hayatımdaki en değerli varlıksın. Beni sözleriyle rahatlatan tek kişiydin. Dünyanın tüm sıkıntıları beni çepeçevre sardığında, her şey bitmişken, sen oradaydın. Gözyaşlarımı silen sendin ki bu bizi daha da yakınlaştırdı. Hayat sensiz anlamsız olurdu. Sen tekrar ayağa kalkmama yardımı olan kişiydin. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Anneciğim sen bana her şeyi verdin. Kalpten bir sevgi, dokunuşunun sıcaklığı ve hayat hediyesi. Benim en iyi arkadaşımsın. Bizim Allah’tan gelen özel bir bağımız var. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Beni gülerken ve ağlarken gördün ve her zaman yanımdaydın. Her zaman söylememiş olabilirim anneciğim fakat çok teşekkür ederim ve SENİ SEVİYORUM. Kadınlar Günün kutlu olsun.

Benim annem olduğun için gurur duyuyorum. Sen her zaman bana çok güzel bir örnek oldun ve bende seni takip edip senin gibi olmak istiyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Bir kadının gücü sadece kırılmadan önce sıkıntılarla ne kadar baş edebileceğiyle değil, kırıldıktan sonra onlarla ne kadar baş etmesi gerektiğiyle de ilgilidir. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Bir erkek kariyer yapıyorken ona yardım edin. Bir kadının kariyerini inşa etmek demek ,bütün bir ailenin ve bütün bir toplumu inşa edebilir.

Bu dünyadaki hiçbir canlı bir kadın kadar güçlü değildir. Hem kariyerinde üstlere çıkarken hem de evini en güzel şekilde idare eder. Onun iç güzelliğine saygı gösterin.

Eğer onlara hak ettikleri gibi saygı gördüklerini ve sevildiklerini hissettirirseniz, sizden daha büyük şeyler istemezler. Size küçük şeylerin karşılığı olarak sonsuz mutluluk verirler.

Kadınsınız diye hiçbir şeyden korkmayın. Sizin kalbiniz güçlü olduğu için aslında en güçlü kişi sizsiniz. Hiçbir zaman güçlü olduğunuzu unutmayın.

Bizi dünyaya getiren bir insan nasıl güçsüz olabilir ki? Bunu neden anlamıyoruz? Eğer o olmasaydı, sen bu dünyadaki değerini kanıtlamak için, burada dahi olamazdın. Düşün!

Bir kadın Allah’ın yarattığı en güzel varlıktır fakat biz bu gerçeği ne zaman anlayacağız? Bizim hayatımıza disiplini aşılayan odur ve artık bu anlaşılmalıdır.

Kadınsız bir hayat hayal etmek çok zor. Onlar hayatımızı renklendirir. Onlara toplumun meselelerine katkıda bulunacak eşit fırsatı sağlayarak saygımızı göstermeliyiz.

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!

Dünyada her şey kadının eseridir.

Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur.

Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir. sozlersitesi.com

Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır.

Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.

Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.

Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir.

Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirmenin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının  aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.

Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Canım arkadaşım, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun.

Aşkım seni çok seviyorum! Belki sevgimi her zaman gösteremiyor olabilirim ama sen bunu daima biliyorsun. Kadınlar günün kutlu olsun sevgilim.

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar günün kutlu olsun.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri paha biçilemeyen dünyanın en güzel kadınına; Kadınlar günün kutlu olsun!

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Annemsin. 8 Mart dünya kadınlar gününün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep senin canim. Kadınlar günün kutlu olsun

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler kadınlar günün kutlu olsun.

Aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum. Kadınlar günün kutlu olsun.

Dostum, arkadaşım, sırdaşım! Bir gün, umarım bana gösterdiğin sevgi ve sabrı sana gösterebilme şansım olur. Seni çok seviyorum! Kadınlar günün kutlu olsun.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Yorum yapın