Hz. Nuh Sözleri
|

Hz. Nuh Sözleri

Hz Nuh Sözleri yer almaktadır. Yeni Hz Nuh Sözleri Kısa, Hz Nuh Sözleri facebook, Hz Nuh Sözleri twitter sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Hz. Nuh Sözleri

Hz. Nuh Sözleri Aleyhisselɑm ölüm döşeğinde iken oğlu Şɑm’ɑ şu öğütleri vermişti:

Emrim, Lâilâhe illɑllɑh ile Sübhɑnɑllɑhi ve bihɑmdihi kelimeleridir.

Bunlɑr herşeyin duɑsıdır, hɑlk bunlɑrlɑ rızıklɑnır, Seni şirkten ve kibirden de yɑsɑklıyorum.

Ey oğlum! Kɑlbinde zerre miktɑr şirk olduğu hɑlde kɑbre girme! Çünkü Allɑh’ın huzurunɑ müşrik olɑrɑk gelen kimse için bir delil yoktur.

Oğlum! Kɑlbinde zerre miktɑr kibir bulunduğu hɑlde de kɑbre girme! Çünkü Kibriyɑ ve büyüklük Yüce Allɑh’ın ridɑsıdır Ridɑsı hɑkkındɑ çekişen kimseye Allɑh gɑzɑp eder.

Not: Siz de sitemize katkıda bulunmak istiyorsanız; yorum bölümünü ya da Yeni Söz Ekle butonunu kullanarak güzel sözler ekleyebilirsiniz.

Sana tavsiyem şudur ki: Seni iki şeyden yasaklıyor ve iki şeyi emrediyorum: Emrim, Lâilâhe illallah ile Sübhanallahi ve bihamdihi kelimeleridir. Bunlar herşeyin duasıdır, halk bunlarla rızıklanır, Seni şirkten ve kibirden de yasaklıyorum.

Cebrail (a.s), Hz. Nuh’a sordu:

Sen peygamberlerin en uzun ömürlüsüsün, dünyayı nasıl buldun?

Nuh (a.s) cevap verdi:

Birinden girip diğerinden çıktığım iki kapılı bir han gibi.

Kur’anı Kerim’de adı geçen peygamberlerden bir peygamberde şüphesiz Hz Nuh Aleyhisselamdır.

Bugün siz değerli takipçilerimiz için Hz Nuh sözler‘ini derledik. Hz Nuh ilahi sözleri yaşamında ve hayatında’da bir çok kişiyi doğru yola getirmek için mücade vermiştir.

Tüm islam alemi için Hz Nuh Peygamberin Sözleri küpe gibi kulağımız’dan çıkarmamalıyız. İşte siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız Hz Nuh Anlamlı Sözleri..

Oğlum! Kalbinde zerre miktar kibir bulunduğu halde de kabre girme! Çünkü Kibriya ve büyüklük Yüce Allah’ın ridasıdır Ridası hakkında çekişen kimseye Allah gazap eder.

“Nûh Aleyhisselam oğluna şöyle vasiyet etti:
Unutmaman için sana kısa bir vasiyette bulunacağım.
İki şey vardır ki Allâhü Teâlâ ve sâlih kulları kişiyi onlarla müjdeler.
İki şey de vardır ki onlarla kişi, Allâhü Teâlâ’ya ve onun sâlih kullarına karşı mahcup kalır.

“Nûh Aleyhisselam : Müjdelediği iki şeyden birincisi: “Lâ ilâhe illallah”dır. Çünkü gökler ve yer ve arasındakiler zırh olsa, kelime-i tevhîd onları yarar, eğer onlar bir terâzi kefesinde olsa, kelime-i tevhîd bütün hepsinden ağır gelir.

“Nûh Aleyhisselam : Müjdelediği şeylerin ikincisi ise “Sübhânellâhi ve bihamdihî” tesbîhidir. Muhakkak yaratılmışlar bu zikirler ile rızıklandırılırlar.

Nuh Aleyhisselam Allah’a şöyle dua etmiş tir: “Ey Rabbim! Bilmediğim şeyi istemekten Sana sığınırım. Eğer Sen, beni bağışlamaz ve bana merhamet etmezsen ben hüsrana düşenlerden olurum!

Hz Nuh Aleyhisselamın Son Nefesin’de Oğluna tavsiyesi Emrim, Lâilâhe illallah ile Sübhanallahi ve bihamdihi kelimeleridir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir