Erich Fromm Sözleri
|

Erich Fromm Sözleri

Erich Fromm Sözleri sayfamızda Erich Fromma ait tüm sözleri bulabilir ve faceboook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Erich Fromm Sözleri

İnsanlar çekici olup olmadıkları sorusuyla gereğinden fazla ilgilenerek, esas çekiciliklerinin sevme güçleri olduğunu unuturlar.

Her insan mutlu olamaz… Çünkü gereğinden fazla özler dünü, hak ettiğinden fazla düşünür yarını. Ve hiç hak etmediği kadar bilinçsizce yaşar bugünü. Her insan mutlu sozlersitesi.com olamaz. Çünkü gereğinden fazla özler hayatından çıkanları. Hak ettiğinden daha büyük umutla bekler hayatına girecekleri. Ve asla göremez yanı başındakileri.

Sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa dikkat edin saksı mutlaka çatlamıştır.

Yaratıcılık, cesaretin kesinlik kazanmasını gerektiriyor.”
– Erich Fromm

Paradoksal olarak, yalnız olma yeteneği sevme kabiliyetinin şartıdır.
– Erich Fromm

“İnsan, kendi varlığının çözmesi gereken bir problem olduğu için tek hayvandır.
– Erich Fromm

İnsanlara sıkça üzülmeden dünyaya duyarlı olamam.”
– Erich Fromm

“Bir kişi yalnızca bir başkasını seven ve başkalarına kayıtsız ise, onun sevgisi sevgiden değil ortak bir bağdan veya genişleyen bir bencilliktir.”
– Erich Fromm

“Bu milyonlarca insan zihinsel patolojinin aynı biçimlerini paylaşıyor, bu insanları aklıselleştirmiyor” dedi.
– Erich Fromm

Aşk öncelikle belirli biriyle olan bir ilişki değildir; Bu bir tutum, kişinin bir bütün olarak dünyayla olan ilişkisini belirleyen bir karakter dizilişi değil, bir sevginin nesnesine değil
– Erich Fromm

Aşkın başarılmasının asıl şartı kişinin narsisizminin üstesinden gelmektir. Narsistik yönelim, dış dünyadaki fenomenlerin kendi başına bir gerçekliğe sahip olmamasına karşın, yalnızca kendi içinde var olan gerçek olarak yaşandığı bir konudur; ancak, yalnızca kendileri için sozlersitesi.com faydalı veya tehlikeli olmalarının bakış açısıyla yaşanır. Narsisizm ile karşıt kutup, objektifliktir; Diğer insanları ve nesneleri oldukları gibi görmek, bu objektif resmi kişinin arzuları ve korkuları tarafından oluşturulan bir resimden ayırmak fakülte.
Erich Fromm

Delilik kılıfı altında tezahüratın veya nefretin yapılmasına izin veren çok fazla yıkıcı duygu içeren” ahlaki öfke “içeren bir fenomen yoktur belki de.
– Erich Fromm

Aşk, insan varlığı sorununa akılcı ve tatminkar cevap” dedi.
– Erich Fromm

“Aşk, kendini garanti altına almak, sevginin sevilen kişide sevgi üreteceği umudunu tamamen vermek demektir. Aşk, bir iman eylemidir ve küçük inancın kim olduğu da küçük sevgidir. ”
– Erich Fromm

“Milliyetçilik bizim ensest formumuzdur, bizim putperestlik bizim deliliktir. ‘Yurtseverlik’ onun kültüdür … Bir insanın sevgisini başkalarına olan sevginin sozlersitesi.com sevginin dışına çıkması sevginin sevmediği gibi, insanın sevgisinin bir parçası olmayan bir ülkeye aşk sevgi değildir, putperest ibadettir. ”
– Erich Fromm.

İnsanların çoğunluğunun belirli düşünce ve hisleri paylaştıkları gerçeğinin bu düşüncelerin ve duyguların geçerliliğini ispatladığı düşünülür. Hiçbir şey doğrudan uzak olamaz. Sözleşmeli geçerlilik akıl ya da zihinsel sağlık üzerinde bir etkiye sahip değildir.
Erich Fromm

İnfantil sevgi ilkeyi izliyor:” Sevildiğim için seviyorum ”
Olgun sevgi şu ilkeyi takip eder: sozlersitesi.com “Sevdiğim için seviyorum”
Olgunlaşmamış aşk şöyle der: “Seni seviyorum, çünkü seni seviyorum”
Olgun aşk der ki: sana ihtiyacım var, çünkü seni seviyorum”
Erich Fromm

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir