Dolunay ile ilgili Sözler
|

Dolunay ile ilgili Sözler

Dolunay ile ilgili Sözler sayfamızda dolunay sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Dolunay ile ilgili Sözler

Biz her ne kadar sosyetenin cilalı taşlarında dans etmesini bilmesek te, soğuk dolunayda şeytanla Azrail’le dans etmesini iyi biliriz.

Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan gece mi yıldız, yıldız bezeyen karanlığımı dolunay gibi aydınlatan günaydın

Bu gece dolunay var gökyüzünde, kutup yıldızı yine belirgin. Sen rahat uyu diye bekçi atadım onları gecene. İyi sozlersitesi.com geceler gökyüzümün en parlak ve güzel yıldızı.

Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan, gecemi yıldız yıldız bezeyen, karanlığımı dolunay gibi aydınlatan günaydın…

Sabretmek öylece durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir. Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Allah aşıkları sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı emer, hazmeder. Ve bilirler ki, gökteki ayın hilalden dolunaya varması için zaman gerekir.

Bu gece dolunay var gökyüzünde, kutup yıldızı yine belirgin… Sen rahat uyu diye bekçi atadım onları gecene… İyi geceler gökyüzümün en parlak ve güzel yıldızı…
İçim büyür, içimde dolunay olur, önünden ince bir bulut geçer, bedenim manzaraya dar gelir, burun direğim sızlardı.

İçim büyür, içimde dolunay olur, önünden ince bir bulut geçer, bedenim manzaraya dar gelir, burun direğim sızlardı.

Bir banka oturup dolunayı seyrettim. O gece öylesine kocaman, deliler gibi ve mutlu mutlu parlıyordu ki o kadar uzağa yetişebilsem suratına bir tane yumruk geçirirdim. Ama ne yapabilirdim ki? Tek bir şeyi bile değiştirmeden sonsuza kadar hayal kurabilirsin, dedim kendi kendime.

Geceye dedim ki; uzan uzanabildiğin kadar, şimdi o dolunay uykudadır. (Şems-i Tebrizi)

Dolunay iyi bir balıkçıdır; her göz onun ağına kolayca yakalanır! ( Mehmet Murat İldan)

Bu gece dolunay var gökyüzünde, kutup yıldızı yine belirgin. Sen rahat uyu diye bekçi atadım onları gecene. İyi geceler gökyüzümün en parlak ve güzel yıldızı..

Hiç küfür karanlığını giderecek bir dolunay sahipsiz olabilir miydi? (Bülbülün Kırk Şarkısı, İskender Pala)

Yıldız komasına girmek istiyordum, istiyordum dolunay çarpsındı beni (Pul biber Mahallesi, Didem Madak)

Sabretmek öylece durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir. Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Allah aşıkları sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı emer, hazmeder. Ve bilirler ki, gökteki ayın hilalden dolunaya varması için zaman gerekir. Şems-i Tebrizi

Eğildim, havuzu gümüşe boyayan dolunayın saydam tenine dokundum. Dolunay ürperdi, su ürperdi, havuz ürperdi; çiçekleri, kavakları, börtü böcekleri, gece kuşlarıyla bütün bir bahçe ürperdi. Bab-ı Esrar, Ahmet Ümit

Oysa dolunay varsa, bir yerlerde med ve cezir olmalıydı. Nasıl olurdu, cevher olurdu da araz olmaz mıydı? Kader sozlersitesi.com olurdu da tecellisi, güneş olup da ışığı olmadan olur muydu?” (İsimle Ateş Arasında, Nazan Bekiroğlu)

O gece dolunay vardı ve gökyüzü ışıl ışıldı. Ara sıra ince bulutlar dolunayı gölgeliyor, okşayıp geçiyordu. Durgun bir bahar havası vardı dışarıda. Ama ben üşüyor, titriyordum. Soğuktan ziyade yalnızlıktan idi bu. (Toprak Ana, Cengiz AytmatovToprak Ana)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir