Ayrılık Sözleri

Ayrılık Sözleri Güzel ayrılık sözleri, anlamlı ayrılık sözleri arıyorsanız doğru yerdesiniz…

Resimli Ayrılık Sözleri

sonbahara

♥ Sonbahar kokusu tadında, soğuk ve soluktu ayrılık. Oysa baharı bekleyen bir kelebekti yüreğim.

Sevdiklerinize zaman ayırın, yoksa zaman sizi sevdiklerinizden ayırır. William Golding

ah ulan ayrilik

♥ Ah ulan ayrılık bir tek seninle ayrılamadık. Cemal Süreya

Ayrılık içinde insanın gözünü açıp kapayıncaya kadar geçen zaman yıl gibi gelir. Mevlana

Ayrilik kolaydir da ayriliga alismak bazen zaman alir bazen de hayatini

♥ Ayrılık kolaydır da ayrılığa alışmak bazen zaman alır bazen de hayatını!

Ayrılık Mesajları

Gittin mi buyuk gideceksin Ayrilik bile gurur duyacak seninle.

♥ Gittin mi büyük gideceksin! Ayrılık bile gurur duyacak seninle.

♥  Ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım.

♥ Bir zamanlar deli gibi hesap sorduğun birine, gün gelir hatır bile soramazsın.

♥ En büyük hayali sana sarılmak olan bi insanı nasıl bu kadar kırabiliyorsun?

♥ Dunyanin en buyuk yukudur akli sende olmayani israrla yureginde tasimak.

♥ Dünyanın en büyük yüküdür; aklı sende olmayanı, ısrarla yüreğinde taşımak.

Bu şehirden her gidişinde şehri sanki ben uğurluyorum sen benden gideli çok oldu ama ben sana hala el sallıyorum…

♥ Benim kelime hazinem çok geniştir, derdim. Senin bir kelimene yetemedim; ‘Git’ne demekti sevgilim?

Yalnızca çocuklar ağlar ve yalnızca Allah affeder… Eğer bir gün beni terk edersen; çocuk değilim ağlamam, Allah değilim affetmem.

Adini bile duymak istemedigin insanlari her gun gorursun yuzunu gormekten hic bikmayacagin insanla aranda kilometreler vardir.

♥ Adını bile duymak istemediğin insanları her gün görürsün, yüzünü görmekten hiç bıkmayacağın insanla aranda kilometreler vardır.

♥ Ben sensizdim! Akşamın yaklaştığı saatlerde kahrolursun görme ağladığımı. Başlayan düşü şafakla birlikte dağıtır ansızın her gün batımı.

Gelen bir sey katmaz artik bana giden de hicbir sey eksiltmez. Gel ya da gelme sevgili artik hic fark etmez.

♥ Gelen bir şey katmaz artık bana, giden de hiçbir şey eksiltmez. Gel ya da gelme sevgili, artık hiç fark etmez.

Sen sigara dumanın altında yana yana en sonunda kül oldun, sen kibritin hiç yanmayan ucundan birinin hayatından geçmiş oldun!

Uzulme degmez sozunu duymaktan sikildim. Degmeyenlere zaten uzulmem. Uzuldugum sey degmeyenlere yuregimin degmis olmasi.

♥ Üzülme değmez sözünü duymaktan sıkıldım. Değmeyenlere zaten üzülmem. Üzüldüğüm şey; değmeyenlere yüreğimin değmiş olması.

♥ Beni terk ettiğin gün, saçlarından bir tel koparıp asacağım kendimi. Beni terk ettiğin gün, kirpiklerinden birini koparıp saplayacağım kalbime.

♥ Hayat öyle bir noktaya getirir ki insanı, eskiden. Hiç bitmesin dediğin günlere, keşke hiç yaşamasaydım dersin.

Ay doğarken bir söğüdün arkasından, gül yüzünde sisli bir esintiyle, akşamın göçüsüne hüzün serperek ve yağmurdan geceye perdeler çekerek beni düşün unutma.

♥ Batık bir gemiymiş aşk limanında. Kader bu deyip de avutma beni ayrılık kapımızı çaldı sonunda senden son dileğim unutma beni.

Ben ne aşklar yaşadım ne vedalar ettim, ne kızgın çöllerinde yürüdüm aşkın, senin kor dudakların vız gelir güzelim.

♥ Ben sensiz geçen günlerime yanarken, belki sen bensizliğe sevineceksin. Ama şunu unutmak bir tanem; bir gün sen de seveceksin!

Bir eski dost gibi hatırla beni. Bir selam ver yeter. Unutmuş olsan da eski günleri. Adımı ara sıra an yeter.

♥ Ben sensizdim! Akşamın yaklaştığı saatlerde. Kahrolursun görme ağladığımı. Başlayan düşü şafakla birlikte dağıtır ansızın her gün batımı.

Bir gece ay bana sordu neden seni ağlatan bir kızla berabersin? Aya baktım ve dedim ki sen hiç gökyüzünden vazgeçebilirsin.

♥ Bir gün bir köşede sızıp kalırsam, el tanımasa da sen tanır mısın? Sorsalar sana kim bu diye, bakıp yaptığından utanır mısın?

Sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileye alıştım, yalnız senin yokluğuna alışamadım. Artık anlıyorum hasretten, gözyaşından başka bir şey vermemişsin bana.

♥ Ölmek dünyada unutulup gitmekmiş, ölmek bir kefen giymekmiş, ölmek o soğuk o korkunç ve o kara toprağa girmekmiş… Yok, be aşkım asıl ölmek sensizlikmiş

Bir birimize söz vermiştik, bütün ömür boyu ayrılmayacaktık, yeminler etmiştik, asla ayrılmayacaktık, ama ne oldu bir kış günü, yıldızların bakışlarında, ayrılığımızı söyledik.

Bir çiçeğim vardı, adını aşk koydum; kopardılar, bir çiçeğim vardı, adını sevgi koydum; soldurdular, şimdi yine bir çiçeğim var, adını izdi rap koydum; ne koparan var, ne solduran.

Sevgiliye Ayrılık Mesajları

♥ Aramıza yollar, yabancı kollar, zor yıllar girdi, ümitlerimi, saf sevinçlerimi derken seni kaybettim bir iki sözle bir kaç şarkıyı, adaletsiz yargıyı birde bu talihsiz yazgıyı kalbime kaydettim.

Ayrılığın resmini çizdim sarı odalara, yüreğimi soğuttum zemheri ayazında. Sonra uzun uzun rüzgârın gülüşünü seyrettim çaresizce. Ve gecenin en koyulaştığı yerde ölümü kucakladım masmavi yüreğimle.

♥ Sen benim içimde açan bir güldün. Sönmek bilmeyen alevlenen içimde başımı her yastığa koyuşta sen varsın hayallerimde. Çünkü sen benim içimden söküp bir türlü atamadığımsın yar.

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliğim kederliğim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim seni çok seviyorum…

♥ Bir gece yarısı titreyerek uyanırsan bil ki resmini öptüğüm gündür, bir gün sebepsiz yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden bil ki yokluğundan öldüğüm gündür.

Sensiz geçen zaman bana zehir oldu, senin yokluğun benim sonum oldu. Güneş doğmaz, günler geçmez oldu, anladım ki bu yaşam sensiz geçmez oldu ay yüzlüm.

♥ Seni yüreğimin derinlerine attım. Üzerine çelik kapılar kapattım. Beni öyle incittin ki seninle olan iyi hatıraları (istediğim halde) bile hatırlayamıyorum. Sen cezanı kendi kendine verdin.

Aşkımız su üzerine yazılan bir masaldı, göz kirpimi kısalığında kelebeğin ömrü uzunluğundaydı. Kalbimizde bir ömür boyu çekeceğimiz yaralar bıraktı.

♥ Aşkın bitmiş olsa da hiç sevmesen de beni çok aldattın hoş görmesem de bir şeyler bulmuştum ben o sevginde bekliyorum bir gün dönersin diye.

Bekleyiş bir özleyiş gönüldeki güzeli bir süsleyiş bin bir hisle sevmeli neden o çok sevene unut bekleme derler oysa seven ümitsiz olsa da bekler

♥ Ben senin yaşadığın gizli bir macerayım, anlatılmaz bir roman, kapanmaz bir yarayım, sığındığın limanlar unutturamaz beni, ben senin yüreğinde en büyük fırtınayım!

Bir akşam yanımızda kimse olmaz ya da olanlar olması gerekenler değildir. Yıldızların bizim için parladığını göremeyen gözlerimiz, gün gelir hayatımızdan kayan yıldızların gömüldüğü maziye kilitlenir.

♥ Bana bir günün yirmi dört saat, bir saatin atmış dakika ve bir dakikanın atmış saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim.

Beni sensiz bıraktığın gün geliyor aklıma, düşünüyorum da çok acı çekmiştim, ama şu anda daha da çok çekiyorum ama biliyorum ki sen bu acıya hiçbir zaman değmedin beni hiç bir zaman sevmedin sen sevsen de sevmesen de ben seni sevdim hep de öyle kalacak.

♥ Seni sevdim ne yazık ki söyleyemedim. Sen bir umuttun yüreğimde büyüttüğüm. Bazen karanlık gökyüzünde ışıldayan bir yıldız, bazen de göremediğim masum bir melektin. Ben seni senden habersiz seven biriydim.

Unutulduğunu sandığın her dakikam seni düşünmekle geçti yokluğunda, ne kadar istesem de arayamadım, istemediğini düşünerek. Sanki anlamsız olan her şey beni buldu sensiz. Benim için mutluluğun anlamı sensin, sensiz mutluluk sensiz huzur olamaz inan.

♥ Dün gökyüzüne bir avuç yıldız fırlattım. Karanlığında aydınlığım olsun diye. Şimdi sensizliği kalbime fırlatıyorum, bıraktığım yerden dönesin diye. Vazgeçilmezim sıra sende gururu bir yere fırlat ve pişmanlığımla sızlayan şu kalbimi mükemmelliğinle donat.

Bir ses beklemek senden… Soluk beklemek. Suskunluğun en acımasız olduğu zamanlardayım. Hiç bu kadar uzun susmadın sevdiğim. Hiç bu kadar uzun gitmedin bilmediğim yerlere, gözlerimi götürmeden yanında!

Gidiyorsun… Umarım aldığın karar seni pişman etmez kendine. Umarım doğruya dosdoğru gidersin. Yanıldığını anladığın an geri dön. Seni buralarda bekliyor olacağım. Sadece çok gecikme. Belki yine buralar da olurum ama buralar eskisi kadar burası olur mu bilemem.

♥ Araya koskoca yıllar girse de kalbim seninle bu can seninle koskoca dağlar girse de araya ben seni unutmam unutamam ki ben sana kocaman bir can verdim sen bana sevgi dürüstlük verdin ben seni nasıl unuturum ki sen bana bir can bir sevgi verdin.

Artık günlerim günlerden uzun gecelerim gecelerden yalnız seni sevdiğimden bu yana her acıyı tattım her çileyi gördüm hayatın her cilvesine alıştım yalnız senin yokluğuna alışamadım şimdi anlıyorum acıdan hasretten gözyaşından başka hiçbir şey vermemişsin bana yıkılan hayallerime yok olan geçmişime kaybolan geleceğime ağladım ağladım çocuklar gibi ağladım.

♥ Bir gün bu köşede sessiz sedasız hıçkıra hıçkıra ağlayacağım, şu lanet kaderime sitemler edip, tanrıya son kez yalvaracağım, güzel gözlerin gelecek aklıma, solup gideceğim en güzel çağımda, sensizlik beni çağırdığında, boş sokaklara haykırdığında, artık burada olmayacağım.

Günaydın. Olur da görüşemezsek iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler. The Truman Show

♥ Hayatta her şeyini bir kişiye bağlama. Çünkü onu kaybedersen, her şeyini kaybedersin. Can Yücel

♥ Her gün birbirini görmenin tadı kavuşmanın tadı başkadır. Montaigne

♥ Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın, bense hep arkandan ağladım. Can Yücel

♥ Ayrılık, küçük ihtirasları unutturur, büyükleri kuvvetlendirir. Napoleon

Ağır Ayrılık Sözleri

♥ Yoruldum özlemekten, gel desen bile gelemem artık.

♥ Sevdiğin kadar özlersin, özlediğin kadar ölürsün.

♥ Aşkın en soğuk haliydi ayrılık, buz kesti ömrüm.

♥ Ayrılık derken düğümlendi boğazım, konuşmak neydi unutturdu gözlerin.

♥ Sevmek ayrılık demekmiş, oysa ki ben sadece sevmek istemiştim.

Hayatımdan gitmeyi tercih edenler için, dönüş seferleri sonsuza dek iptal edilmiştir. Can Yücel

Ayrılık, tatmin edilmeyen aşkı artırır. Voltaire

Ayrılık, sevdanın merhemi olduğu gibi öfkeyi de kini de azaltır. La Fontaine

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir. İncir Reçeli

♥ Cebimde yoktu, yüreğimden verdim. Nazım Hikmet

Şimdi benim son diye bitirdiğime, kim bilir kimler ilk diye başlayacak. Kahraman Tazeoğlu

Geçti, istemem gelmeni yokluğunda buldum seni. Necip Fazıl Kısakürek

Geleceğim, bekle dedi, gitti. Ben beklemedim, o da gelmedi. Ölüm gibi bir şey oldu. Ama kimse ölmedi! Özdemir Asaf

Bıraktığın yerde olabilirim; ama bıraktığın gibi değilim. William Golding

♥ “Beni boş ver!” diyorsun. Sen bana zaten boş gelmiştin. Nasıl aldıysam, öyle de veririm merak etme. Sayyara Nabi

♥ Kader genelde insanı sevdiğinden uzaklaştırır, acı duyması için. Spartacus

Ağaçtan düşen yaprak nasıl kurumaya mahkumsa; gönülden düşen insan da unutulmaya mahkumdur. Necip Fazıl Kısakürek

♥ – Ben hiç gitmedim. – Yanlış! – Sen hiç gelmedin. İncir Reçeli

Ne zormuş insanın sevildiğini sanması. Tırnaklarıyla kazıdığı bir aşkta, tırnak kadar değerinin olmaması. Kahraman Tazeoğlu

♥ Bazen gidersin, sırf geri dönebilmek için. Kaybedenler Kulübü

Baka kalırım giden geminin ardından; Atamam kendimi denize, dünya güzel; Serde erkeklik var, ağlayamam. Orhan Veli Kanık

♥ Aklıma gelme diye dinleyemediğim şarkılar var benim. İlhan Berk

Ne zaman ki dinlediğiniz şarkılar size O’nu hatırlatmaz; işte ancak o zaman hayattan bi tat alabilirsiniz. İlhan Berk

♥ En deli eden şey, sonsuza dek birini beklemektir. Senden uzaktan birini.  Spartacus

Dokunsalar ağlayacaksın ama hiç dokunmuyorlar. Biçare bakan gözlerin bırak kanasın Gücüne gitsin şarkılar. Cem Şenyücel

Kısa Ayrılık Sözleri

Aşk bekleyebilmektir; Yusuf’un kuyuyu, Yakup’un Yusuf’u beklemesi gibi. Atakan Korkmaz

Giden de değişir kalan da. O yüzden kaldığı yerden başlamaz hiçbir ilişki. Değiştiği yerden başlar ve değişen hiçbir şey eskisi gibi olmaz! Kahraman Tazeoğlu

Ben sigaran değilim ki, dudaklarında söndür beni. Bir kibrit çak kalbimi yak. Söndür at yere ez geç beni. Bir nefes çek üfür ruhuma, can ver, bana yaşat beni. Çelik Erişçi

♥ Bilmem ki; karşılaşsak bile hatırlayabilir miyiz birbirimizi yeniden? İkimizde artık bir başkasıyken. Murathan Mungan

Gittiğinde ağlarsın, şarkılarda, filmlerde, ona-buna her şeye ağlarsın. aklın başına gelince de boşa harcadığın zamana ağlarsın. Charles Bukowski

♥ Yağmur olsan binlerce damla arasından bulur tutardım seni. Çünkü korkarım; toprak aldığını vermiyor geri. Cemal Süreya

Gittiğin günden beri tenimde faili meçhul parmak izleri. Asılı bıraktın hayatın ortasında, tek dayanağım pasIı bir çivi. İncir Reçeli

♥ En az benimki kadar annemin de ahı tutar sana. Burnumdan getirdiğin süt, onun sonuçta. Cemal Süreya

Daha vakit var deme, sevdiklerine zaman ayır. Sen sevdiklerine zaman ayırmazsan, zaman seni sevdiklerinden ayırır. Atakan Korkmaz

♥ Eğer iki insanın birlikte olması gerekiyorsa, eninde sonunda birbirlerine dönmenin bir yolunu bulurlar. Gossip GirI

İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal, Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan; ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan. Necip Fazıl Kısakürek

♥ Hayat bizi dört işlemle sınar: Gerçeklerle çarpar, Ayrılıklarla böler, İnsanlıktan çıkarır ve sonunda “topla kendini” der. Lev Tolstoy

İnsan ayrıldıktan sonra kendini alkole vereceğine sodaya verse çok daha faydalı olur. Neticede sorun unutmak falan değil, hazmetmek. Pakiteysis

♥ Bazen önemli olmamalı gidecek olan ya da gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden. Nazım Hikmet

Sen bir şey söylemeden gidersin değil mi? Hem de öyle bir gidersin ki; bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır. İncir Reçeli

♥ Dediler ki; gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur. Mevlana

Çocuk değilim artık, büyüdüm. Biraz yorgun, biraz kırgınım yine de. Yeter artık! Giden yolunu, kalan yerini bilsin sadece.  Sunay Akın

♥ Resmine baktıkça ağlasada gözlerim, ağlamak içinde olsa gözlerini özlerim. Atakan Korkmaz

Hep korkarız yalnızlıktan ama bil ki yalnızsan; yalancı arkadaşların, ikiyüzlü dostların ve çekip gidecek bir sevgilin olmaz. Douglas Noel

♥ Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok! Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lüzum yok. Şems-i Tebrizi

Sitemler ediyorsanız sarılıp nostaljiye, gökyüzünde yalnız gezen yıdızlar diye. El ele, göz göze dolaşılamıyorsa, aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyorsa. Mutlu bir yaşamı boştadıysanız, acıyla dost olmaya başladıysanız, artık sevgilinizden. Atakan Korkmaz

♥ İnsan bir şeyi elde etmek için çabalar. Onu elde edince de bir kenara atar. Gerçek değerini ise onu kaybedince anlar. Dostoyevski

Gidersen çıplak ayak gezerim can kırıklarımda, Sen beni anmazsan geçmez ki hıçkırıklarımda. Açtığımda mis kokar dumanı üstünde sensizliğimin, Yağmurda toprak, baharda çiçek kokarsın. Sensizliği olursun sarhoşluğumun her gece, Sebebim olursun. Atakan Korkmaz

♥ Ya kal, ya da git. Ama sakın ‘bekle gelirim’ deme. Çünkü ben, şimdiye kadar giden birinin geri geldiğini hiç görmedim. Ece Ayhan

Kalp; bakmayı bilmeyen bir gönüle versen ne yazar, üzerine bir çarpı koyup atar ve insana da en çok bu koyar. Üzülür dertleşecek bir gönül arar. Ama bilseydi üzülmezdi insan, asıl sahibi o değildir de ondan. Onur Gör

♥ Vedalar; gözleri ile sevenler içindir. Çünkü gönülden sevenler hiç ayrılmazlar. Mevlana Celaleddin-i Rumi

Neden bitti biliyor musun? İnanmaya gücüm kalmadığı için bitti. Ne olursa olsun her defasında peşinden geldiğim için bitti. İncittiğin yerler daha geçmedi diye bitti. Senden vazgeçmem sandığın için bitti Uğruna gösterdiğim sabrı. Anonim

♥ Her yürek sevebilseydi eğer, ayrılık hiç olmazdı. Her seven yürekli olsaydı zaten ‘aşk’ bu kadar basit olmazdı! Can Yücel

Biliyorum, bu şehir getirecek seni bana, belki bir konser kuyruğunda, belki tıkış bir metro vagonunda. Götürdüğü gibi getirecek, aksayan bir gecenin topal ışığında. Sevmez bu şehir ağlayan erkeği, biliyorum getirecek, ağlamaya çeyrek kala. İncir Reçeli

♥ Geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek. Unutma; ileri gidebilmen için arkadakileri unutman gerek. Adam Fawer

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, Güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, Rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. İşte bundan korkuyorum çünkü beni de. William Shakespeare

Kadınların zekaları kendilerini seven erkeklerden kalma tortulardan oluşur. Tıpkı erkeklerin zevkinde de hayatlarından geçmiş kadınların izinin kalması gibi. Çoğu zaman bir kadının bize çektirdiği dayanılmaz acılar başka bir kadının bizi sevmesine. Andre Maurois

Herkes geçer diyor, geçer mi Olric? Herkes ne bilir acımı. Herkes ne bilsin acımızı. Yaşar gibi yapmaktan, özlemez gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan, nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım. Oğuz Atay

Ayrılık Sözleri

Lades bitti cici kız, artık aklımda değilsin.

Gitmek istiyorsa, bırak gitsin! Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olmuş ne yazar?

Birini kaybetmek istiyorsanız onu çok sevin yeter.

Şunu bilmelisin ki ben hava soğuyunca değil, senden soğuyunca üşüdüm. Elveda…

Gidenin arkasından nokta koyacaksın ki gelenin ismi büyük harfle başlasın…

Unutmak zaman ister demiştim, yanılmışım. Zaman değil yürek istiyormuş. O da sende kaldı…

Ayrılık dilinden ne olur sanki sen gittin ellere ben de ölüme.

Ayrıldık işte her şey dilediğince olsun pişmanlık gözyaşlarına on numaralık gülüşüm koysun.

Canımı acıtan ne biliyor musun “Ben senin mutluluğunu istiyorum” dedi ve aldı gitti.

Ekmeğime hoşçakal sürdün ya sen, ben şimdi ‘aşk’ karınla; sana, ne şiirler yazarım.

Sende haklısın be sevgili ucuz yüreğine ben pahalı geldim. Şimdi gidiyorum elveda sana…

Bu saatten sonra sende fırtına dahi kopsa paşam, bende yaprak bile oynamaz inan.

Unutma! Nasıl sensizliği ben yaratmadımsa tadacağın bensizlikte benim eserim olmayacak.

Gidişin bir ambulansın siren sesine benziyordu yol vermekten başka çarem kalmadı.

Kötü diye bir şey olmasaydı, cehennem boş kalırdı. Sen beni kırmasaydın, bu can uğruna fedaydı…

Biliyor musun be arkadaşım bazen merhaba diyemediklerimize hoşçakal diye fısıldarız.

En çok da, en zor zamanımda sana ihtiyacım olan bu sessiz gecelerde terk etmen koydu.

Sen gittiğin an ben daracık sokaklarda ıssız çöllerden geçerek sana gelme umuduyla koştum ama her arkamı dönüşümde sen yoktun.

Zaman değilmiş gideni geri getiren, aslında zamanmış, var olanı götüren.

Çeker gideriz be gülüm kime ne. Gidişinin hüznü gözlerimde, acısı yüreğimde kaldı, gel de dindir bu ıstırabı.

Üstüne basarak söylemiştim seni seviyorum diye. Sen ise üstüme basa basa gitmeyi tercih ettin.

Adını kalbime aşkla kazımıştım boş ver aldırma belki bir gün silerim. Güzel bir rüyayı gerçek sanmıştım. Seni sevdiğim için özür dilerim.

İnsan bir kere hata yapar, ikinci kez de yapar ama bil ki eğer üçüncü kez yaparsa onun bağı sende kalmamış demektir.

Tek bir bakışla tutuşmaya hazırdım oysa. Düşlerinin mahpusunda bir ömür yatmaya. Hadi! Hazırım “yok olmaya”.

Ne çıkar terk ettiyse, bırakıp da gittiyse. Kolayı var arkadaş, sende ona gülersin onun yaptığı gibi başkasını seversin.

Sevmenin erdemi, aşkın görkemi, mutluluğun gözleri ve seni özlemenin hazzını yaşattın sevgili, yolun açık olsun.

Her gecenin güneşle gelen o ilk ışığı parlaklığı varsa elbet gidenin de bir gün mutlaka dönüşü olacaktır ama sabır.

Mutlu iken söz verme, üzgün isen cevap verme, öfkeliysen de sakın karar verme… Yoksa üzende sen olursun üzülende…

Bir gün seni unutmak zorunda kalırsam aşkımın küçüklüğüne değil, çaresizliğimin büyüklüğüne inan.

Gelme çocuk! Benim denizimde yüzemezsin sen, kolların kısa kalır dalgalarıma, ölürsün çocuk! Bulaşma yalnızlığıma.

Allah’ım beni öyle bir son bahar ayazında canımı al ki, sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamasın…

Batık bir gemiymişiz aşk limanında… Kader bu deyip de avutma beni ayrılık kapımızda… Senden son dileğim beni unutma…

Yolumdan dönemediğim için değil seninle hiçbir yolda yürüyemeyeceğimi bildiğim için gidiyorum. Hoşçakal…

En acı şey ayrılıktır ve ölmektir ben bunu çok iyi anladım. Sevdiğin insana o kadarda güvenme! Gün gelir bakarsın arkandan vurur.

Senin, çelme taktığın yerden başlıyorum hayata. Varsın yara bere içinde olsun dizlerim, yüreğim kadar acımaz nasıl olsa.

En mutlu gününde yanında yoksa onunlayken bile onsuzluğu yaşıyorsan bil ki terk edilmişsindir yalnızlığı yaşıyorsun ama bilmeden.

Giderken ardına bakma, yakışır bir veda olsun. Hayatımı mahvettin ama güzel roldü helal olsun.

Bir gün herkes gider mi acaba. Evet, sen kalbinde büyüttükçe, onlar da büyürler ve sığamayacaklarını anlayınca giderler.

Bazen öyle konuşacaksın ki, karşındaki cevap veremeyecek. Bazen de öyle bir susacaksın ki karşındaki konuşmaya cesaret edemeyecek.

Aşkım ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi, dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım…

Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda, ardımda bir yürek yükü rüzgâr. Ne zaman sevmeye koyulsam, doğrulup çoğaldı ayrılıklar.

Kaldır kadehi sevgilim! Varsa şerefine yoksa gidişine. Ben huzur istedim, sen kusur. Şimdi bensiz kudur.

Ben hayatı rakı niyetine içtim, kafayı meze niyetine yedim, hani sarhoşluk kötüydü, sevdiklerimi hep ayıkken kaybettim.

İlişkiler başladığı günden itibaren bitmeye doğru yol alırlar. Yani her ilişkinin bir son kullanma tarihi vardır.

Ayrılık vaktiyse duvarda çalan saatte bir klik vururuz yüreğimize. Ölümse soluyan ensemizde derin bir nefes çekeriz içimize.

Geleceği benimle karanlık görüyorsan, umutların solmuş yüreğinde. Hadi git beni hiç düşünme eğer mutlu olacaksan çeker giderim, sen mutlu olacaksan ben çekerim.

Anlamaz ki seni anlamış olsaydı şimdi yanında olurdu. Uzaklık insanın içindeki yalnızlık da gizlidir.

Evet, acı çekiyorum, Evet çok özlüyorum. Evet, ulan evet onu unutamıyorum. Kime ne? Sormayın artık bana nasılsın? Diye. Boş verin, ben iyiyim işte.

Duygusal Ayrılık Sözleri

Mutlu ol ki, bensiz kaldığına değsin.

Sen gittin artık yoksun ve boşuna yağıyor yağmur. Birlikte ıslanamayacağız ki.

Bana kalan gözyaşlarım olsa da, inadına resimlerine aşık olacağım.

Gidiyorum hayatından, gözlerinin buğusunu, yüreğinin kokusunu aldım gidiyorum.

Sensizliğe yelken açtı gözlerim, sensizlik oldu yeni dertlerim.

Yalnızlık hep güzeldir. Ama şu sensizlik yok mu, gel canımı al diyor.

Elveda dercesine bakan gözlerine eyvallah dercesine çeker giderim be güzelim.

Ayrı kalmak çok kötü bi şeydir. Özlüyor mu, unutuyor mu bilemezsin.

Bir kadın sizden vazgeçiyorsa, sebebi sizi sevmemesi değil, sizin yeterince çaba göstermemenizdir.

Bir gidişi asla tek kişi hazırlamaz. Biri iter, diğeri gider.

Bir yere kadar üzülmek bir yerden sonra vazgeçmeyi bilmek gerekir.

Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa özleyeceksin.

Ölüm gibidir ayrılık. O yüzden bekleme gidenleri, ölüler dirilmez.

Gidenin arkasından nokta koyacaksın ki gelenin ismi büyük harfle başlasın.

Giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir ben gideni değil giden beni kaybetmiştir.

Bazen başını alıp gitmek istersin. Yalnızlığın hemen laf sokar. Gidecek yerin mi var sanki!

Şunu bilmelisin ki ben hava soğuyunca değil, senden soğuyunca üşüdüm. Elveda.

Hiç kimse vazgeçilmez değildir ve hiç kimse kendini vazgeçilmez sanan biri kadar aptal değildir.

Unutmak zaman ister demiştim, yanılmışım. Zaman değil yürek istiyormuş. O da sende kaldı.

Gittin de ayrıldık mı sanıyorsun? Sen orda sigaranı yakarsın, külü benim içime düşer!

Ekmeğime hoşça kal sürdün ya sen, ben şimdi ‘aşk’ karınla; sana, ne şiirler yazarım.

Şimdi yalnız yürüme zamanı. Unut gitsin her güzel anı. Ben sararım yalnız yaramı, sen git yaşlarım akmadan.

Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç. Çünkü bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim.

Bir mültecinin vatanı ya da bir kölenin hürriyeti kadar uzak olsan da; sende hep gurbeti yaşasam da olsun: yeter ki beni yüreğinden sürgün etme.

Bir ömür boyu seninleyim desende istemem artık. Çünkü sen rüzgarın coşturduğu bir toz bulutusun. Bugün bana esersin yarın ellere.

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz. Her şeyi unuturda şu gönlüm bir seni unutamaz.

Damar Ayrılık Sözleri

Hiçbir şey yolunda gitmezken sen nasıl gittin?

Ayrılık dilinden ne olur sanki, sen gittin ellere ben de ölüme.

Ne uzundur unutuş, ah ne kısadır ayrılık.

Dudakların titriyordu sevgili, hoşçakal deyişinle ilk kez adam öldürür gibi.

Oyun bitti! Sevildiğini gördün, şimdi unutulduğunu izle.

Gitmek için bahane arardın ya, al işte gözümün üstünde kaşım, altında yaşım var!

Ömür bir gül gibidir. Belki solmaz ama her gün bir yaprağı dökülür.

Kaldır kadehi ey sevgili; önce gelişine, sonra gidişine. Dibini bulunca gelmişine geçmişine!

Gittin de ayrıldık mı sandın? Sen orda sigaranı yakarsın, külü benim içime düşer.

Kar taneleri gibi yaşıyoruz şu sıra, birbirimize değmeden. Ayrı ayrı eriyerek!

Bir bulut olsaydım ne de güzel ağlardım ama…

Gidişin canımı yaksa da devam et çünkü yürüyüşüne hastayım.

Öyle bir gel demelisin ki mesafeler anlamını yitirmeli.

Bu bir ayrılık şarkısı, seninle kayboldu, yazmak kolay değil, duymaksa zor oldu.

İki insan ayrılırken, şefkatli konuşan taraf âşık olmayan taraftır.

Allah’ım şu sonbaharda al ki canımı o vefasız mezarıma koyacak gül bulamasın!

Seni unutmak için and içtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim.

Ne güzel olurdu ayrılık olmasaydı aklıma geldiğinde gözlerim dolmasaydı.

Bir ölme biçimidir hasret! Yar yüzünün olmadığı, bu yeryüzünde.

Allah‘ım canımı bir sonbahar günü al ki, o vefasız getirecek bir gül bile bulamasın.

Seni asilce sevdim, yerli yersiz tartışmalar yetmez seni benden ayırmaya.

Ayrılığın adı bir beyaz gül ağlatanın adı büyük sevdam gitme gitme kal, gitme gitme kal.

Sonra tek kare fotoğrafın çıkıyor karşıma Ah! Diyorum, yine bana bakar gibi bakmış.

İnsanları kitap gibi düşünün. Kapaklarına bakıp aldanmayın, içini okuyunca anlarsınız asıl değerini

Gitmekle gidilmiyor ki. Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır.

Ayrıldık işte mutlu ol sevgilim ben yine sensiz yaşamaya sen yine bensiz mutlu olmaya devam et.

Gitmek istiyorsa, bırak gitsin! Aklı başka yerde olanın, bedeni yanında kalsın ister misin?

Gitmek altı harfin yan yana gelmesi kadar basit olabilir sana göre ama gitmek diri diri yakmaktı tüm alfabeyi göz göre göre.

“Hoşcakal ” derken, düşünmek gerekir. Neyi? Hoşça kalabilecek miyim bunca şeyin ardından. Onur Toraman

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken, sensiz olmak.

Merhaba sevdiğim; ben o sevmediğin. Bugünde mi geçmedim aklının kıyılarından? Ümit Yaşar Oğuzcan

Eğer sevdiğin seni terk etmişse onu kendi haline bırak dönerse senindir, dönmezse zaten hiçbir zaman senin olmamıştır.

Neleri alıp götürmedi ki benden ayrılık; kilometrelerce umut, tonlarca sevgi, taradığım saçları, sıktığım elleri.

Ağlayışım terk edip gidişine değil. Ben! Sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, senide sensizliğini de alıp gittin.

Üzülme gitti diye! Bu yılın modası böyle! Üç gün sever sonra bezer. Senin aradığın Aslı ile Kerem, 21. Yüzyılda ne gezer.

Ne olurdu biraz daha kalsan benimle öyle çok mutluyum inan seninle oyuncak misali oyna benimle seni unutmaya hazır değilim.

Ardımda bırakıp gül çağrısını, ayrılık anı bu sisli şarkıyı, ırmaklar gibi akıp uzun uzun terk ediyorum bu kenti ah, ölüler gibi.

Ne sevdalardan geçtik hiç biri vurmadı böyle, hiç biri yakmadı, cehennem ateşi gibi beni senin kadar. Ama hiç biri vicdansız da değildi senin kadar.

Bugün küskün bir gün var masamda, bütün ayrılıklardan arta kalmış, ayrılık usulca büyür içimde, sonra usulca uzaklaşır.

Madem gidiyorsun Hadi kaldır kadehini son kez duyayım ‘şerefe’ deyişini. Bu şarhoşu masada yalnız bırakma, kal bu gece yarın belki hatırlamayız gideceğini.

Ayrılığın acısını bende öğrendim. Ağlamayın, ben sizden de beterim. Eğer içinizde dertli yoksa ben dertliyim hepinize yeterim.

Beni terk edince yeni bir meyhane buldum mezarlığın tam karsısında. Bir gün beni ararsan ya o meyhanedeyim ya da tam karşısında.

Bırakma beni sevdiğim, gidişine dayanamam! Hasret gözyaşlarımla kendimi avutamam, dönerim dersin ama kadere inanamam, bıraktığın anılarla ben sensiz yaşayamam!

Seni günle paylaşmak istedim bana bile yetmez dedi, geceye sordum olmaz diye fısıldadı, yıllara sordum bekle ama boşuna dedi, boynumu bükünce ecelim tamam dedi.

Göz damlalarının yanaklarına çizdiği ıslak patikaları seyret, seyretti yalnızlığın acısını anlayasın, dudaklarını okşayan tuzlu tanecikleri hisset ki daha güzel ağlayasın, yüreğin kanasın.

Çekip giden sensin, pes edende. Bir an gelir seven sensin, sevmeyen de. Ama aşk işte bu, ne yapacaksın Sayende alışmayı da öğrendim Beni sevsen de, sevmesen de.

Bu gebe yalnız kalmak ilk kez o korktuğum karanlıkla yoldaş hayallerimle sırdaş olama istedim. Unutmaya çalışmak hatırlamaya kapısını açtı. Elimde kalan sana duyduğum sevgi ve duygular karmaşası oldu.

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kırılan kalbimi düzeltmekse gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın şimdi günesin dogmasını bekle.

Bir gün gelecek sende yanacaksın. Bana yalvaracaksın. İnkâr edip gitmek kolay mı? Öl deseydin ölmez miydim? Aşkım ve ölesiye sevmelerim yalan değildi, yalan olan senin sevgindi sendin. Sen hayatımın en büyük hatasısın.

Bizim isyanımız sokaklara güzelim. Kaldırımlarda aç yattığımız zamanlara bizim isyanımız senin gibi kahpelere güzelim sevip de terk edildiğimiz zamanlara senin isyanınsa paranın bittiği zamanlarda!

Giderek daha çok seviyorum seni demişti. O yüzden gitti demek ki.

Acının umutları yok ettiği anda, umutları yeşertecek bir sevgiye ihtiyaç duyarsan ben hep o bildiğin adresteyim.

Görmeden varlığına inandığım ve içimde yaşattığım sadece Allah var, gidersen unutulursun o kadar.

Ayrılık Hasreti ile ilgili Sözler

Bilmezler yalnız yaşamayanlar,
Nasıl korku verir sessizlik insana;
İnsan nasıl konuşur kendisiyle;
Nasıl koşar aynalara,
Bir cana hasret,
Bilmezler. –Orhan Veli Kanık

Üzülmüyorum. Çünkü hayat yeni bir şey öğretti bana: Hiç gitmeyecekmiş gibi sevenler, hiç sevmemiş gibi gidenlermiş aslında. –Sunay Akın

Bizi bizden başkası zaten ayıramazdı. Bize bunu bizden başkası yapamazdı. Ah be sevgili; hamdım belki ama piştim yandım. Zaten beni senden başkası yakamazdı. –Mevlâna

Asıl, bizim aramızda güzeldir hasret
Ve asıl biz biliriz kederi.Ahmed Arif

Aslında bazen, hayatına girenleri düşünmeyi bir kenara bırakıp, kimlerin çıkması gerektiğini düşünmek gerek. –Gore Vidal

Çocuğunu kaybeden bir anne için her gün ilk gündür; bu ıstırap ihtiyarlamaz. –Victor Hugo

Giderim mutluluk senden ıraksa hasretin yakamı bir an bıraksa, uğrunda mutlaka kurban gerekse, sıramdır sevdiğim benim sıramdır. –Cemal Safi

İnsan geride bıraktıklarını özler, elinin altındakilerden sıkılır, ulaşamadıklarına tutulur ve ulaşılmaz olan hep aşk olur! –Robin Sharma

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, Boğazımda düğümleniyorsa lokmalar, Buluttan nem kapıyorsam, İnan hep güzel gözlerinin hasretindendir.Atilla İlhan

Her ayrılış, ölümün önceden alınan bir tadı gibidir, tekrar bir araya geliş de yeniden dünyaya gelişin önceden alınan bir tadı gibidir.Arthur Schopenhauer

Hayat bizi dört işlemle sınar: gerçeklerle çarpar, ayrılıklarla böler, İnsanlıktan çıkarır ve sonunda “topla kendini” der. –Leo Tolstoy

Sakın eski sevgilinizle tekrar barışmayı düşünmeyin. Çünkü; yeniyi bulmak eskiyi tamir etmekten daha iyidir. –Gore Vidal

Ayrılık kaçınılmaz bir sondur, kimse istemez ama gereklidir. Çünkü hayat olduğu gibidir; olması gerektiği gibi değil ! –Osho

İtiraf etmeliyim ki “Seninle her şey güzeldi”! Ama itiraf etmek gerek ki, sensiz daha da güzel. –Sunay Akın

Erdemli bir kız öpüşür ama aşık olmaz, dinler ama inanmaz ve terk edilmeden önce terk eder. –Marilyn Monroe

Bazen önemli olmamalı gidecek olan yada gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden.-Nazım Hikmet

Aşk ne zaman biter biliyor musun? Bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa. –Charles Bukowski                                 

Her gün birbirini görmenin tadı başka, ayrılıp kavuşmanın tadı başkadır. –Montaigne

İnsanların birbirlerini tanımaları için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır. –Dostoyevski

Ayrılık sevdanın merhemi olduğu gibi, öfkeyi de kini de azaltır. –La Fontaine

Rüzgar ateş için neyse, ayrılık da aşk için odur; küçük bir aşkı söndürür, büyük bir aşkı daha da güçlendirir. –Mevlana

Can hasret kadehini içer oldu, göz ayrılık cevherlerini (gözyaşlarını) satar oldu. –Şeyh Galip

Ömrün ilk yarısı; ikinci yarısını beklemekle, ikinci yarısı da; İlk yarısının hasretiyle geçer. –Necip Fazıl Kısakürek

Aşkta sadık olanlar aşkın yalnızca uçarı yönlerini bilirler; aşkın trajedilerini bilenlerse vefasızdırlar. –Oscar Wilde

Ağaçtan düşen yaprak nasıl ‘Kurumaya’ mahkumsa; gönülden düşen insan da ‘Unutulmaya’ mahkumdur. –Necip Fazıl Kısakürek

Terk edilen birine hayat nasıl gidiyor diye sorulmaz zaten tek sorun hayatın devam etmesidir. –Paul Auster

Memleketimi seviyorum: Çınarlarında kolan vurdum, hapishanelerinde yattım. Hiçbir şey gidermez iç sıkıntımı memleketimin şarkıları ve tütünü gibi. –Nazım Hikmet

Yorum yapın