Teselli Sözleri
|

Teselli Sözleri

Teselli Sözleri Bu güzel sayfamızda sizler için en güzel teselli sözlerini ve en güzel teselli mesajlarını hazırladık. Sayfamızdaki arkadaşa teselli sözlerini ve sevgiliye teselli mesajlarını facebook, twitter ve whatsapp ile paylaşabilirsiniz.

Teselli Sözleri

Canı yanan sabretsin, canı yakan da yanacağı günü beklesin. Hz. Muhammed

Hayatta en zor şey de; insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır. W. Shaespeare

TesIim olduğun ne ise teselli bulduğun odur. Hz. Ali

Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma; Sen kaldırabiliyorsan, onlar da kaldırabilir

Merak etme arkadaşım kimse seni üzecek kadar değerli değildir.

Her şeyin üstüne geldiği falan yok canım. Sadece senin çok üstüne düştüğün şeyler var.

Üzülme. Tam seni kırdığı yerden, onu da kıracak bir gün biri.

Her şeyin üstüne geldiği falan yok canım. Sadece senin çok üstüne düştüğün şeyler var.

Üzülme evlat, kaybettim sandıkların kurtulduklarındır belki.

Üzülmeye değmez çoğu şey, kaybettiklerin belki yanlış seçtiklerindir hayatında. Ya da yanlışlıkla seni seçenlerdir gidenler.

Ağlama! SiI gözünün yaşını. Bu gam, bu keder gün gelir bizi terk eder.

Bir tanem sen çok iyi birisin, sakın üzülme seni üzenler olacak tabi hayatında sozlersitesi.com ama sen hep mutlu olmak için elinden geleni yapmaya çalış.

İnsan diyorum, nasibinden bir adım daha uzağa gidemeyeceğini bildiği halde neden üzülüyor ki?

Unutursun, sakın üzülme kurban olduğum. Unutursun sen de güzel gözlüm, kimler unutmadı ki bu hayatta kendini üzenleri. Sen yönünü üzenlere değil sana gönül verenlere dön bir tanem.

Sakın üzülme, canını sıkma seni bilen biliyor, sen bizim her şeyimizsin, senden kıymetli bir şey yok, bunu unutma.

Gülüşün cennetten bir parça, her ne olursa olsun sakın üzülmeyesin bu yalan dünyada, üzülmesi gerekenler, senin kıymetini bilmeyen vefasızlar olsun.

Üzülme belki geri gelir, geceler karanlık olsa da umutlar hep aydınlıktır, bunu unutma ben yaşadım bunu.

Yaşanan gün nasıl olursa olsun, umutla beklenen gün her zaman güzeldir, çünkü insanın geçmişi kayıplarla, geleceği de umutlarla doludur.

Geçmiş olsun dileklerimle gönderiyorum bu mesajı sana, sakın üzülme biz senin yanındayız canım tekrar geçmiş olsun.

Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma. İçten ol, telâşsız, kısa ve açık seçik konuş.

Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle onları; çünkü, dünyada herkesin bir öyküsü vardır.

Güneş battı diye sakın üzülme! Kıyamet kopmadıkça, Allah’ın izniyle yarın yine doğacak. Bir şey kaybettim diye de üzülme, belki yeni kazanacakların sana daha çok mutluluk ve huzur verecek.

Sesine mevsimler eğiIsin, gözlerine baharlar ağlasın, sen sevmesini bilene en büyük armağansın, değerini bilmeyenler de kaybettiğine yansın.

Gürültü patırtının ortasında sükûnetle dolaş, sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış.

Ve unutma ki, insanlığın yüzyıllardır öğrendikleri, sonsuz uzunlukta bir kumsaldaki tek bir kum taneciğinden daha fazla değildir.

Yılların geçmesine öfkelenme; gençliğe yakışan şeyleri gülümseyerek teslim et geçmişe. Yapamayacağın şeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme.

Aşka burun kıvırma sakın; o çöl ortasında yeni yeşil bahçedir. O bahçeye Iâyık bir bahçıvan olmak için her bitkinin sürekli bakıma ihtiyacı olduğunu unutma.

Kaybetmeyi ahIâksız bir kazanca tercih et. İlkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı bir ömür boyu sürer. Bazı idealler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olman bile bir zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür.

Karanlık aydınlıktan, yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnızda olsa etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar.

Ben bugün senin ara verelim dediğin gündeyim. O günden öte gidemedim. Ben ilişkimize mi yoksa hayatıma mı ara verdim anlamadım. Sen bize ara verebilecek, kolayca bitirebilecek kadar çok mu sendin. Biliyorum senin için ne desem boş demek ki başkasına kaydı gönlün. Ayran gönüllü seni, iyisin halin keyfin yerinde, sorunların yok, sadece özlediğin insan var işte. İnsanın sudan acıları sozlersitesi.com olmamalı. Karnınız tok, sırtınız pek. Nasıl derler ona yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda. Hayatını bir insan uğruna tüketmeye meyiIIi olmamak gerek ki beterin beteri var. Afrika’da açlıktan ölen bir çocuğun yok mesela. O yüzden bir hiç uğruna tüketmeyin kendinizi

Sakın üzülme hayatın hızına, en güzel yıllar çabuk geçenlerdir. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde her zaman bir gülümseme olsun çünkü sana çok yakışıyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir