Iyi Geçinmek ile ilgili Sözler

iyi Geçinmek ile ilgili Sözler sayfamızda iyi geçinmek ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler sozlersitesi.com için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

iyi Geçinmek ile ilgili Sözler

İlişkilerimizde göçebe kurallarına uyar. Çünkü dostluk bir yerleşik düzen işidir. Bir yerde uzun süre oturan insanlar, kendilerinden sonraki kuşaklar adına da komşularıyla uzlaşmak ve iyi sozlersitesi.com geçinmek zorundadırlar.Çünkü bir ömrü beraber geçireceklerdir. Çocukları, torunları da birlikte yaşayacaktır. Oysa göçebenin dosta ihtiyacı yoktur. Bir gün rastladığı adamı, ertesi gün görmez bile.

Zülfü Livaneli

Hepimiz zaaflarla, yanılmalarla yoğrulmuşuz, birbirimizin budalalıklarını karşılıklı olarak hoş görelim, tabiatın ilk yasası budur.

Voltaire

Sahnede; sürekli birbiriyle kavga eden Hacivat ile Karagözü görüyorsunuz. Oysa ikisini oynatan aynı kuklacı!.

Soner Yalçın

Zafer, eninde sonunda “anlayış”ındır.

Mihail Nuayme

Yolunuzun kolay ve dosdoğru olmasını istiyorsanız, “anlayış”, hatalarınıza yol gösterici olsun.

Mihail Nuayme

Unutmayın kavga kavgayı, nefret nefreti doğurur.

Kelebeğin Rüyası

Başını dinlemek için en akıllıca çare, başkalarına karşı bir parça geçimsiz olmaktır.

Goethe

Yaratılanı hoş gör, Yaradan’dan ötürü.

Yunus Emre

Koşullar ile uzlaşmak istemiyoruz. Onlara başkaldırıyoruz. Koşullar üzerimizde ağırlık oluşturuyor, bizi devrimcileştiriyorlar. Bizi isyana yönelten şeye uyum sağlamayız. Her türlü uzlaşmayı, hatta tüm mütarekeleri reddediyor ve bu koşullara sozlersitesi.com karşı sonuna kadar mücadele etmek için kendimize söz veriyoruz. Bu bir uzlaşma değildir; ve kararlı insan, koşulların kendi kendine değişmesini bekleyerek huzurla uyuma iznini kendine vermez.

Pyotr Alekseyeviç Kropotkin

Zaten iyilik aradı mı insanda kötülük kalmaz ki.

Mevlana

Hoşgörü, elde edilmesi zor bir fazilettir. Bazılarımız için kahramanlıktan da zordur. Bizim gibi düşünmeyenlere karşı ilk tepkimiz, çoğu zaman kızmaktır. Fikir ayrılığı geçmişte kan dökülmesine bile sebep olmuştur. Fikir ayrılığı, menfaat ayrılıklarından da büyük dertlere yol açar.

Jules Limaitre

Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.

Mevlana

Bir kadının ne dediğine değil, ne demek istediğine kulak ver. Çünkü onlar, kimse kırılmasın diye bazı şeyleri söylemezler.

Paul Auster

İnsanlar “Beni anlamıyorlardiye kaygılanmam. Eğer ben insanları anlamazsam kaygı duyarım.

Konfüçyüs

İnsanlarla öyle iyi geçinin ki; düşmanlarınız bile ölümünüze ağlasınlar.

Hz.Ali(ra)

İyi geçinmek, iki kişinin kusursuz olmasıyla değil,

Birbirlerinin kusurlarını hoş görmesiyle olur.

Oğuz Atay

Herkesle iyi geçinmek için hava gibi olmak lazım; renksiz, vücutsuz. Benim fikirlerim, değerlerim var. İnandığım şeyler, sevmediğim şeyler var.

Elif Şafak

Hoşgörü, karşınızdakileri bizim istediğimiz gibi değil, kendi istedikleri şekilde mutlu edebilmek büyüklüğüdür.

John Robinson

İyi geçinmek aklın başıdır.

Hadis-i Şerif

Anlayış, sosyal bir erdemdir. Bir insanda bulunması gereken insani özelliklerin başında yer alır. İnsanlar arası ilişkilerde anlayış kültürünün varlığı her şeyden değerlidir. Bir toplumda sozlersitesi.com anlayış kültürünün varlığı, topluma hoşgörü, barış, huzur ve mutluluk getirir. Anlayışlı olan insan her şeyi anlar, bilgili insan ise her şeyi bilir. Bilen ve anlayan insan her istediğini alır. Bilen anlar, anlayan kavuşur.

Yusuf Has Hacib

Sana nasıl davranılmasını istersen sen de başkalarına öyle davran, fakat ilk iyi davranışı sen yap.

David Hume

Devlet adamı olmak, politikacı olmaktan daha güçtür. Politikacılar halkla iyi geçinmeye bakarlar, devlet adamları ise politikacılarla da iyi geçinmek zorundadırlar.

Fletcher Knebel

İyi geçinmek aklın yarısıdır.

Hadis-i Şerif

Beraber yaşadıklarınızla iyi geçinmek istiyorsanız, onların ne istediklerini bileceksiniz ama, hiçbir şey beklemeyeceksiniz.

Johann Lavater

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Auinus Aurelius Simachus

Canımızı sıkanları çok kere hoş görürüz, ama canlarını sıktığımız kimseleri bir türlü hoş görmeyiz.

La Rochefoucauld

Hoşgörü, başka insanların kusurlarında, kendinizin de payı olduğunu kabul etme olgunluğudur.

Macintosh

Hoşgörü, uygarlığın biricik sınavıdır.

Arthur Helps

Her boyutunuzla empati yeteneğinizi geliştirmeniz size çok şey kazandıracaktır. Empatik olmak demek, büyümek sozlersitesi.com demek.Olgunlaşmak demek. Huzur demek.

Nil Gün

Umudunda kuşluğu büyütenlerin en iyi bildikleri, aslında gecedir.

Sofokles

Sen bakmasını bil de dikende gül gör, dikensiz gülü herkes görür.

Mevlana

Yorum yapın