Barranquilla: Un delincuente muerto y dos heridos en intento de robo de una camioneta – Barranquilla – Colombia.

Alias ‘Omarcito’ olarak tanınan Omar Antonio Leal Coronado, başkentte lüks bir aracın çalınmasını önleme operasyonunda polis tarafından öldürülen adam olarak tanımlandı.

Olay, Pazar gecesi Barranquilla’nın kuzeyindeki Altos del Prado mahallesinin 76. sokağı ile 53. caddesinde gerçekleşti. Sijin ekibinin Leal ve diğer iki suçlu, bir TXL kamyonetini çalmaya çalışırken yakalandı.

Resmi rapora göre suçlular, «kurbanların ve adli polislerin bütünlüğüne saldırarak, silahlar arasında çapraz ateş açılıyor.» Polis, bu yılın 24 Ekiminde silah taşıma ve sahte markalama suçlarından tutuklandıklarını söyledi.

Polis müdahalesi sırasında, .38 kalibrelik bir tabanca ve bir traumalı tabanca, iki cep telefonu, bir altın zincir ve Toyota Land Cruiser Prado TXL kamyoneti ele geçirildi.

Ölüme neden olan adamla ilgili olarak, polis, 6 ayrı suç kaydı bulunduğunu belirtti ve bu kayıtlar silah taşıma, nitelikli soygun, kişisel yaralama, aile içi şiddet, güveni kötüye kullanma suçlarını içeriyordu.

«Churry» takma adlı kişi ise cinayet, haraç, nitelikli ve nitelikli soygun, sahte markalama ve kaçakçılık gibi suçlardan 14 suç kaydı bulunuyor.

«Vincha» takma adlı kişi ise silah taşıma, nitelikli soygun, haraç ve sahte markalama gibi suçlardan 6 suç kaydına sahiptir.

Barranquilla Metropol İlçe Polis Komutanı Genel Jorge Urquijo, bu kişilerin lüks araçların çalınmasıyla uğraşan Organize Suç Grubu’na dahil olduklarını söyledi.

Deja un comentario