Anais Nin Sözleri
|

Anais Nin Sözleri

Anais Nin Sözleri sayfamzıda Anais Nini ile ilgili tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp sozlersitesi.com üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Anais Nin Sözleri

Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür.

Her şeyi olduğu gibi görmeyiz, olduğumuz gibi görürüz.

Hayaller yaşam için gereklidir.

“Biz şeyleri olduğu gibi görmüyoruz, biz onları bizim gibi görüyoruz.
– Anaïs Nin

“Sevgi asla doğal bir ölümle ölmez. Kaynağı nasıl doldurulacağını bilmediğimiz için öldü. Körlük, hatalar ve ihanetler sozlersitesi.com yüzünden ölür. Hastalık ve yaralar sonucu ölür; Yorgunluk, sönümleme, lekelerden ölür “dedi.
– Anaïs Nin

Derin bir içgüdüyle, bana gücünü zorlayan, cesaretim veya dayanıklılığımdan şüphe duymayan, naif veya masum olduğuma inanmayan, bana karşı cesaret eden kimse bana muazzam taleplerde bulunan bir erkek seçerim. bir kadın.”
– Anaïs Nin

“İki kez, şu an ve geriye dönük olarak tadına yazıyoruz.
– Anaïs Nin

Ve bir tomurcukta sıkı kalmak riski çiçek açması riskinden daha acı verici geldiğinde gün geldi.”
– Anaïs Nin

Her arkadaşımız, içinde olduğumuz bir dünyayı, muhtemelen gelene kadar doğmamış bir dünyayı temsil ediyor ve yalnızca bu toplantıyla yeni bir dünyanın doğduğunu” söylüyor.
– Anaïs Nin

Bir kadının, adamın kendisini yaratmak yerine, istediği dünyayı inşa etmesini beklemesi nasıl yanlış?
– Anaïs Nin

Ben sadece hayatı şiirsel, müzikal olarak anlayan, duyguların akıl olarak daha güçlü olduğu heyecan verici bir insanım. Ben sadece muhteşem olanın bana üstün geldiği muhteşem için susarum. sozlersitesi.com Her şeye muhteşem bir şey yapamam, bıraktım. Gerçek beni etkilemez. Yalnızca sarhoşluğa, ecstasyye inanıyorum ve sıradan hayat bana tutunca, bir şekilde kaçıyorum. Artık duvar yok. ”
– Anaïs Nin

“Hayat cesareti ile orantılı olarak küçülür veya genişler.”
– Anaïs Nin

Kronolojik olarak kesinlikle büyümüyoruz. Bazen bir boyutta büyüyoruz, başka bir boyutta değil; dengesiz. Kısmen büyüyoruz. Biz akraba olduk. Bir alemde olgunlaşırız, başka bir sozlersitesi.com dünyada çocukça oluruz. Geçmiş, şimdiki zaman ve geleceğin karışımı bizi geriye doğru, ileriye veya bizi günümüze çekiştiriyor. Katmanlardan, hücrelerden, takımyıldızlardan oluşuyoruz. ”
Anaïs Nin

Yalnızca kendi kalbimden sorumluyum, seninkini parçalamaya teklif ettin sevgilim. Böyle bir yaşamsal organı yalnızca bir aptal verecekti
Anaïs Nin

“Yalnızım, ancak herkes yapacak değil. Nedenini bilmiyorum, bazıları bu boşlukları dolduruyor ve diğerleri benim yalnızlığım sozlersitesi.com vurguluyor. Gerçekte, beni tatmin edenler, sadece benim fikrimle yaşama izin verenlerdir.
Anaïs Nin

“Gerçek beni etkilemez. Yalnızca sarhoşluğa, ecstasyye inanıyorum ve sıradan hayat bana tutunca, bir şekilde kaçıyorum. Artık duvar yok. ”
– Anaïs Nin

“Ben bir denizkızı olmalıyım, Rango. Derinlik korkusu ve sığ yaşama korkusu yok “dedi.
– Anaïs Nin

“Lüks benim için bir zorunluluk değil, güzel ve iyi şeyler.”
– Anaïs Nin

“Kadınların gücünden korkan erkeklerden nefret ediyorum.”
– Anaïs Nin

“Hayallerinizi bir uçurtma gibi uzaya fırlatıp, geri getireceği, yeni bir hayat, yeni bir arkadaş, yeni bir aşk, yeni bir ülke olduğunu bilmiyorsunuz.”
– Anaïs Nin

Her zaman bana, en az iki kadın, umutsuz ve şaşkın, boğulduğunu hisseden bir kadın ve bir sahneye çıkacak bir sahneye sıçrayacak olan gerçek duygularını gizlemek için zayıf oldukları, sozlersitesi.com çaresizlikleri, umutsuzlukları, Ve sadece bir gülümseme, isteklilik, merak, coşku, ilgi dünyasına sunmak “olduğunu söyledi.
Anaïs Nin

“Bir yazarın rolü, hepimizin söyleyebileceğimizi söylemek değil, ne söyleyemiyoruz“.
– Anaïs Nin

Bu şekilde yaşıyorsun, korunaklı, narin bir dünyada ve yaşadığına inanıyorsun. Sonra bir kitap okudun … ya da bir gezi yaparsın … ve yaşamadığını, kış uykusuna yattığını keşfedersin. Kış uykusunun semptomları kolayca saptanabilir: ilk önce huzursuzluk. İkinci semptom (kış uykusuna yatma tehlikeli hale geldiğinde ve ölümle yozlaşabilir): zevksizlik. Hepsi bu. sozlersitesi.com Zararsız bir hastalık gibi görünüyor. Monotonluk, can sıkıntısı, ölüm. Milyonlar böyle yaşarlar (veya öyle ölürler) bilmeden. Ofislerde çalışıyorlar. Bir araba kullanıyorlar. Aileleri ile piknik yapıyorlar. Çocuk yetiştiriyorlar. Sonra bir şok tedavisi gerçekleşir, bir kişi, bir kitap, bir şarkı ve onları uyandırır ve onları ölümden kurtarır. Bazıları asla uyandırılmaz. ”
Anaïs Nin

Arkada çalışan iş arkadaşından müdahale eden kayınpedimeye kadar hayatınızdaki insanlara ve olaylara nasıl tepki gösterdiğinizden siz sorumlusunuz. Ya hayatınız boyunca olumsuzluk gücü verebilir ya da onun yerine mutluluk seçebilirsiniz. Kontrolü ele geçirin ve hayatınızdaki neyin önemli olduğuna odaklanmayı seçin. Tam olarak yaşayamayanlar çoğunlukla yok edilmişlerdir.
Anaïs Nin

“Yazılı basınla nefes almıyorsanız, yazdıklarımı söylemiyorsanız veya yazarken şarkı söylemeyin çünkü kültürümüz bunun için bir faydası yok”
– Anaïs Nin

İnsan, bir kadının bildiği yalnızlığı asla bilemez. Kadın, kadının rahmında yalnızca güç toplamak için yatar; kendini bu kaynaşmadan besler ve sonra dünyaya, işine, savaşa, sanata gider. O yalnız değil. O meşgul. Amniyotik sıvıda yüzen anı ona enerji, tamamlama verir. Kadın da meşgul olabilir, ama boş hissediyor. Ona duygusallık, yalnızca kendisinin giyindiği bir zevk dalgası değil, bir başkasıyla temas halindeyken bir elektrikli sevinç https://sozlersitesi.com/anais-nin-sozleri/ yükü değildir. İnsan rahminde yattığında, o, her sevgi eyleminin gerçekleştiğini, onun içinde bir insanın alınmasını, doğum ve yeniden doğuş hareketini, çocuk yetiştirme ve insanı taşımayı öğretti. İnsan rahminde yatar ve her seferinde yeniden davranma arzusuyla yeniden doğar. https://sozlersitesi.com/anais-nin-sozleri/ Fakat kadınlar için, doruk doğumda değil, fakat şu an içinde adam onun içindedir. ”
Anaïs Nin

“Endişe aşkın en büyük katili. Boğulan bir adam sana tutunca başkalarını da hissettiriyor. Onu kurtarmayı istiyorsun, ama biliyorsun paniği ile seni boğacak. ”
– Anaïs Nin

Ben dünyanın en yorgun kadınıyım. Kalktığımda yoruldum. Yaşam yapamayacağım bir çaba gerektiriyor. Lütfen bana o ağır kitabı verin. Böyle ağır bir şey koymalıyım başımın üstünde. Yeryüzünde kalabilmek için ayağımı yastıkların altına yerleştirmeliyim. Aksi halde, hafifligimden dolayi, kendimden uzaklasacagim, muazzam bir hızda gittigimi hissediyorum. sözler sitesi com Öldüğümü biliyorum. Bir deyimi söyler söylersem samimiyetim ölür, soğukluğu bana kızaran yalan haline gelir. Bir şey söyleme, çünkü beni anladığını https://sozlersitesi.com/anais-nin-sozleri/ gördüm ve anlayışından korkuyorum. Kendim gibi bir başkasını bulma korkusu ve böyle bir arzusu var! Ben çok yalnızım, ancak izolasyonun kırılması ve evrenin başı ve yöneticisi olmaktan bile korkuyorum. Dünyamın içine girdiğiniz anlayışınızdan büyük korkuyorum; Ve sonra ortaya çıkıp duruyorum ve krallığımı seninle paylaşmak zorundayım. ”
– Anaïs Nin

“İnsanlar derinden yaşamaktan ölüm korkusuna sahip değiller.”
Anaïs Nin

“Bazılarımız, diğer devletler, diğer hayatlar, diğer insanlar aramaya devam ediyoruz” dedi.
– Anaïs Nin

“Arar etmeyin çünkü aşkta hayır, sebep yok, açıklama yok, çözüm yok” diye haykırıyor.
– Anaïs Nin

“Bilgi sahibi olmak, merak ve gizem hissini öldürmez. Her zaman daha fazla gizem var. ”
– Anaïs Nin

“Sevgiyi bulamazsın, seni bulur. Kader, kader ve yıldızlarda yazılanlarla biraz ilgisi var “dedi.
– Anaïs Nin

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir